• demir metraj programı
  • demir metraj programı

Sektörün lider metraj programları ile hemen tanışın! Standart bir DWG dosyası üzerinden, standartların ötesinde metraj hesabı...

Com Platinum donatı metraj hesabının İLK ve TEK profesyonel yazılım çözümü

Com Platinum, donatı metrajları için geliştirilen en akıllı metraj yazılımıdır. Statik projelere mühendis gözüyle bakan Com Platinum, donatı metrajlarını bir kaç saniye içerisinde %100 doğrulukta çıkarmakla birlikte yeşil defter, keşif özetleri hatta donatı sipariş ve kesim listelerine kadar tüm raporları da anında kullanıcısına teslim eder.

dark and light

Döşeme Metrajı

Tüm döşeme tiplerinde donatı metrajı

Kolon Metrajı

Tüm kolon tiplerinde donatı metrajı

Kiriş Metrajı

Tüm kiriş tiplerinde donatı metrajı

Hasır Çelik Metrajı

Tüm hasır çelik tiplerinde donatı metrajı

Betonarme Perde

Tüm perde tiplerinde donatı metrajı

Temel Metrajı

Tüm temel tiplerinde donatı metrajı

Donatı Metrajı

Com Platinum ile saniyeler içerisinde donatı metrajları hazır. Metrajı çıkarılacak alan kare içerisine alıp enter tuşuna basmak, kullanıcının donatı metraj hesabına ulaşması için yapması gereken tek işlemdir!

Com Platinum yalnızca bir donatı metraj yazılımı değildir. İçerisinde bulunan yapay zeka ve mühendislik ile paftayı tarar, metrajları hazırlar, yeşil defter ve keşif özetlerini oluşturur. Üstelik tüm bu işlemleri bitirebilmek için yalnızca metrajı çıkarılacak alanı Com Platinum'a göstermeniz yeterlidir.

Adet Hesabı

Com Platinum donatı metraj hesabına başlamadan önce paftada bulunan donatı adet bilgilerini kontrol eder. Donatı paftalarında adet bilgileri mevcut değilse TS500 ve Deprem Yönetmeliğine göre eksik adet bilgilerini tamamlar ve DWG üzerine basar

Com Platinum akıllı bir metraj yazılımıdır. Paftalarda bulunan adet bilgilerinin doğruluk kontrolüne kadar yapar ve kullanıcının yanlış metraj hesabı çıkarmasının önüne geçer. İster DWG üzerindeki bilgiyi esas alın, isterseniz de Com Platinum'a yanlışları düzeltmesini söyleyin.

Donatı Metraj Raporları

Com platinum ile metrajı çıkarılan alanın raporları da anında hazır olur. Metraj hesabı bittiği anda yeşil defterler ve keşif özetlerine ulaşmak mümkündür. Bununla birlikte donatı sipariş ve kesim listeleri de anında ulaşılabilir.

Yeşil defter, keşif özetleri hatta donatı sipariş ve kesim listelerine kadar tek tıklama ile anında tüm raporlar hazır. Türkiye'de kabül görmüş formatlar üzerinden oluşturduğu raporları ister excel'e aktar, ister PDF'e. Com Platinum raporlama sırasında kullanıcının ihtiyacına göre ister toplam sonucu verir isterseniz de kiriş, kolon, döşeme vb. adına göre raporlarınızı oluşturur.

Metraj Kontrolü

Com Platinum, donatı metrajına dahil ettiği her bir yapı elemanına poz numarası atar.

Paftanız üzerinde poz numaraları mevcut mu? Com Platinum bu poz numaralarını kullanır. Poz numaralarının mevcut olmadığı paftalarda ise Com Platinum kendi poz numaralarını atar. Tek tıklama ile poz numarasına proje üzerinde zoom yapan Com Platinum ile metraj kontrolü artık çok kısa. Aynı çap ve aynı boydaki donatılara aynı poz numarasını atama seçeneğinin de mevcut olduğu Com Platinum ile metraj hesabı yük olmaktan çıkar.

Ekran Görüntüleri

Türkçe
Arayüz
Türk
Mühendisleri
Türk
Standartları
Kolay
KullanımTeknik Özellikler

AutoCAD

2010-2011-2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018 Versiyonlardan proje okuyabilme (LT versiyon hariç)

BricsCAD

v13 - v14 - v15 - v16 versiyonlardan proje okuyabilme

ZWCAD

Üst versiyonlardan proje okuyabilme

G-star CAD

Üst versiyonlardan proje okuyabilme (64 bit 2016 versiyon HARİÇ)

Database

Microsoft SQL 2008

Windows

XP - Vista - 7 - 8 - 8.1 - 10

Lisans

Bilgisayara özel lisans numarası

Server

Çoklu kullanım özelliği (Lisans sayısı ile orantılı kullanıcı girişi)

ve dahası...

Her kullanıcıya özel giriş bilgileri ile her kullanıcının metrajı kendi sorumluluğu altında
Tüm rapor formatlarını Excel ve PDF'e aktarabilme
Aynı anda aynı proje üzerinde çalışma özelliği ile metraj artık daha hızlı.