• demir metraj programı

Com Donatı Donatı metraj hesabının en akıllı yazılımı için hemen ara!

Com Donatı

Com Donatı, DWG formatında bulunan statik projeler üzerinden otomatik olarak demir metrajlarına ulaşan en akıllı yazılım çözümüdür! Donatı metraj hesabı ile birlikte yeşil defter, keşif özeti, donatı sipariş ve donatı kesim listelerini de kullanıcısına teslim eden Com Donatı, metraj hesabı bittikten sonra kontrol süreçlerinde de kullanıcısının iş yükünü almaya devam etmektedir...

dark and light

DONATI METRAJI

Com Donatı ile demir metraj hesabını bir adım daha ileriye taşıdık. Metrajı çıkarılacak alan seçildikten sonra geliştirilmiş yapay zeka ile birlikte metraj sürecinin tamamını noktaladık.


ADET HESABI

Kısıtlı iş sürelerinin en büyük sorunu paftalarda yer almayan donatı adetleri. Her bir adeti teker teker hesaplayıp DWG üzerinde yerine yazmak ciddi bir iş süresi. Com Donatı'nın gelişmiş 3 farklı adet hesaplama özelliği ile donatı adetleri otomatik olarak hesaplanır, DWG'de yerine yazılır. Paftada donatı adetleri mevcut mu? O zaman Com Donatı paftada yazan donatı adetlerinin doğruluğunu kontrol etsin.


DONATI SİPARİŞ VE KESİM LİSTELERİ

Com Donatı ile metraj hesabı bittikten sonra saha ekibinizin ihtiyaç duyduğu donatı sipariş ve donatı kesim listeleri de otomatik olarak hazır. Com Donatı üzerinden almış oldğunuz verileri doğrudan saha ekibiniz ile paylaşabilirsiniz. Kısa Com Donatı, tek bir yazılım üzerinden tüm donatı süreçlerinize çözüm getirir.


*Video güncellenecektir

METRAJ KONTROLÜ

Gelişen inşaat sektöründe hızı yakalayabilmek adına yalnızca metrajı hızlı çıkarmakta artık yetmemektedir. Com Donatı, metraj ve metraj sonrası tüm süreçleri de kontrol altında tutmaktadır. Com Donatı ile hızlı olarak çıkarmış olduğunuz donatı metraj hesabının kontrol sürelerinde de bir o kadar zamandan kazanacaksınız. Com Donatı'nın gelişmiş poz atama ve poz atama sonrası kontrol destek modülleri, çıkarılan donatı metrajının teslim sürecinde de firmanıza zamandan kalılık getirmeye devam edecektir.


LEJANTTAN BOY OKUTMALARI

Com Donatı, akıllı veri okuma alt yapısı ile çok farklı özellikteki paftalarda dahi başarılı metraj hesabı süreçlerini yönetebilmektedir. Açmış olduğunuz DWG üzerinde donatı L boyu bilgilerinin yalnızca lejantta verildiğini varsayalım. Com Donatı paftadaki donatı bilgisi ile lejantta yer alan L boyu bilgilerini otomatik olarak eşleştirir.

*Video güncellenecektir


Sektör Hergün Değişiyor...

Statik analiz yazılımları, CAD yazılımları, işletim sistemi ve benzeri birçok sistem sürekli olarak güncelleniyor. Sektörde ihale ve şantiye süreçlerinin ihtiyaçları da değişiyor. Com Donatı'nın gelişim sürecinde tüm ihtiyaçlar doğru analiz edilip, sisteme dahil ediliyor.

dark and light

Doğru Planlama İçin Grafiklerle Yapınızı İnceleyin...

Com Donatı'nın güncel versiyonları içerisinde yer alan grafik bölümü ile metrajı çıkarılan alanın tüm detaylarını planlamanızda kullanın. Şantiyede kullanacağınız demir miktarlarının yoğunluk grafiklerinde de erişim yapın.

dark and light

Veri Aktarım Entegrasyonu...

Sektörün lider hakediş yazılımı geliştiricisi AMP Yazılım'ın Kurumsal Hakediş Yaklaşık Maliyet programına tek tıklama ile verilerinizi aktarın...

dark and light

Teknik Özellikler

AutoCAD

2010~2023 Versiyonlardan proje okuyabilme (LT versiyon hariç)

Database

Microsoft SQL 2016

Windows

10 ve üstü sürümler (+ Tüm güncel versiyonları)

Lisans

Bilgisayara özel lisans numarası ile online lisanslama. (Her lisans tek bir pc için geçerlidir.)

Server

Çoklu kullanım özelliği (Lisans sayısı ile orantılı kullanıcı girişi) Bkz. Com Server

ve dahası...

Her kullanıcıya özel giriş bilgileri ile her kullanıcının metrajı kendi sorumluluğu altında
Tüm rapor formatlarını Excel ve PDF'e aktarabilme
Aynı anda aynı proje üzerinde çalışma özelliği ile metraj artık daha hızlı.