Com Donatı Demir Metraj Yazılımı
  • com metraj eğitim portalı yakında açılıyor


Com Donatı Demir Metraj Yazılımı

Com Donatı, DWG formatında bulunan statik projeler üzerinden otomatik olarak demir metrajlarına ulaşan en akıllı yazılım çözümüdür! Donatı metraj hesabı ile birlikte yeşil defter, keşif özeti, donatı sipariş ve donatı kesim listelerini de kullanıcısına teslim eden Com Donatı, metraj hesabı bittikten sonra kontrol süreçlerinde de kullanıcısının iş yükünü almaya devam etmektedir...


TEMEL DONATI METRAJI

Com Donatı ile demir metraj hesabını bir adım daha ileriye taşıdık. Metrajı çıkarılacak alan seçildikten sonra geliştirilmiş yapay zeka ile birlikte metraj sürecinin tamamını noktaladık.


DÖŞEME DONATI METRAJI

Com Donatı Yazılımı, karşınıza gelebilecek tüm döşeme tiplerinin döşeme donatı metraj hesaplarını otomatk olarak çıkarabilen profesyonel bir donatı metraj yazılımıdır. Com Donatı ile ister paftanın toplam tonajına, isterseniz de döşeme adına göre metraj hesaplarına otomatik olarak ulaşabilirsiniz.


KİRİŞ DONATI METRAJI

Com Donatı ile tüm kiriş tipleri üzerinden donatı metraj hesabınızı anında çıkarabilirsiniz. Kiriş adına göre alabileceğiniz metraj hesapları ile birlikte ihale süreçlerinde hız kazanmak için toplam tonaj üzerinden de çalışma yapma imkanınız olacaktır.


KOLON DONATI METRAJI

Com Donatı ile tüm kolon tipleri üzerinden kolon adına göre metraj hesabı çıkarmanız oldukça hızlı ve kolaydır. Metrajı çıkarılacak kolon paftasını Com Donatı'ya göstermeniz, metraj sonuçlarına ulaşmak için yeterli olacaktır.


PERDE DONATI METRAJI

Com Donatı, tüm perde tipleri üzerinden otomatik olarak perde donatı metrajlarınızı oluşturur, raporlar ve kullanıcısına teslim eder. Com Donatı ile perde donatı metrajlarına ulaşmak oldukça kolay ve hızlıdır.


HANGİ Fi (Ø) KARAKTERİ

Com Donatı profesyonel bir donatı metraj yazılımıdır. Projenizde demir çapını ifade eden fi karaketeri ne olursa olsun Com Donatı anında demir metraj hesaplarını tamamlar ve kullanıcısına teslim ederi.


DONATI ADET HESABI

Metraj hesabı için projenizi açtınız ve donatı adetlerinin paftada olmadığını gördünüz. Bu durum Com Donatı kullanıcıları için problem oluşturmamaktadır. Com Donatı yazılımı metraj hesabına esas ihtiyaç olan donatı adet bilgileri projede yer almasa bile kendi hesabını yapar, kullanıcısına gösterir ve paftada yerine yazar. Com Donatı ile donatı adetlerinin yazmadığı paftalarda bile donatı metrajı çıkarmak oldukça kolaydır.


DONATI METRAJ RAPORLARI

Com Donatı içerisinde yer alan profesyonel raporlama modülü ile yeşil defterden keşif özetlerine, donatı sipariş listelerinden donatı kesim listelerine, kamu rapor fortmatlarından TOKİ formatına kadar ihtiyacınız olan tüm rapor tiplerine anında ulaşmanızı sağlar. Com Donatı ile metraj hesabı bittikten sonra raporlama süreçleri de oldukça hızlı ve kolay olarak noktalanır.


STATİK ANALİZ YAZILIMLARI

Karşınıza gelecek pafta hangi statik analiz yazılımının çıktısı olursa olsun Com Donatı ile metraj sonuçlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sadece statik analiz yazılım çıktıları değil, el ile hazırlanmış ya da statik analiz çıktılarına sonradan el ile müdehale edilmiş paftalarda bile Com Donatı rahatlıkla donatı metraj hesaplarına ulaşmaktadır. Com Donatı ekibine 15 yıldır en çok gelen sorulardan bir tanesi olan hangi statik analiz yazılım çıktısı sorusunun cevabına bu video içerisindey yer vermiş olduk.


TEXT - MTEXT - BLOCKREFERENCE PAFTALAR

Paftaların hazırlandığı yazı türleri ne olursa olsun Com Donatı ile metraj çıkarmanız oldukça kolaydır. Com Donatı içerisinde yer alan algoritmalar, gerekli tespitleri yapıp metraj hesaplarını anında noktalamaya yardımcı olmaktadır. Com Donatı ekibine 15 yıldır en çok gelen sorulardan bir tanesi olan hangi yazı tipi sorusunun cevabına bu video içerisinde yer vermiş olduk.


PAFTA ÜZERİNDE YER ALAN POZ NUMARALARI

Donatı paftalarında hem proje müellifinin vermiş olduğu poz numaraları, hem de Com Donatı yazılımının atamış olduğu poz numaraları mevcut olmaktadır. Peki bu durumda hangi poz numarasını kullanabilmekteyiz. Com Donatı ekibine 15 yıldır en çok gelen sorulardan bir tanesi olan poz numarası sorusunun cevabına bu video içerisindey yer vermiş olduk.


ÇELİK HASIR METARJLARI

Com Donatı ile Toki'nin Tünel Kalıp projeleri ya da farklı türlerde hazırlanmış çelik hasır projeleri fark etmeksizin rahatlıkla çelik hasır metraj hesaplarınızı çıkarma imkanınız olacaktır. Com Donatı içerisinde yer alan abaklar menüsü üzerinden dilerseniz özel kullandığınız çelik hasır abaklarını da sisteme ekleyip, yine sorunsuz olarak metraj hesaplarına ulaşma imkanınız olacaktır.


Sektör Hergün Değişiyor...

Statik analiz yazılımları, CAD yazılımları, işletim sistemi ve benzeri birçok sistem sürekli olarak güncelleniyor. Sektörde ihale ve şantiye süreçlerinin ihtiyaçları da değişiyor. Com Donatı'nın gelişim sürecinde tüm ihtiyaçlar doğru analiz edilip, sisteme dahil ediliyor.

dark and light

Microsfot Altyapısı ile Com 7/24 Eğitim Sistemi

Alışık olduğunuz teknolojileri sistemlerimize entegre edip kullanım kolaylığı ve sürekliliği sağlamayı amaçlamaktayız.

dark and light

Veri Aktarım Entegrasyonu...

Sektörün lider hakediş yazılımı geliştiricisi AMP Yazılım'ın Kurumsal Hakediş Yaklaşık Maliyet programına tek tıklama ile verilerinizi aktarın...

dark and light

Hangi CAD Yazılımı ile Entegre?

Com Donatı yazılımı bir LİSP DEĞİLDİR! Com Donatı, profesyonel bir metraj yazılımı olup CAD yazılımı üzerinden veriyi alıp sistemden ayrılmaktadır. Com Donatı yazılımının veri alma sırasında bağlanacağı CAD yazılımı ile ilgili tüm detaylı bilgilere ilgili video üzerinden ulaşabilirsiniz.


Bilgisayarımın Donanımı Ne Olmalı?

Com Metraj Ekibine gelen sorularıların en başında Com Donatı kullanımı için bilgisayarımın donanımı ne olmalı sorusu yer almaktadır. Peki Com Donatı kullanımı için nasıl bir donanıma ihtiyacınız var? İlgili video ile sorularınızı cevapladık...


Teknik Özellikler

AutoCAD

2010~2024 ve devam eden versiyonlardan proje okuyabilme (LT versiyon hariç)

Database

Microsoft SQL 2016

Windows

10 ve üstü sürümler (+ Tüm güncel versiyonları)

Lisans

Bilgisayara özel lisans numarası ile online lisanslama. (Her lisans tek bir pc için geçerlidir.)

Server

Çoklu kullanım özelliği (Lisans sayısı ile orantılı kullanıcı girişi) Bkz. Com Server

ve dahası...

Her kullanıcıya özel giriş bilgileri ile her kullanıcının metrajı kendi sorumluluğu altında
Tüm rapor formatlarını Excel ve PDF'e aktarabilme
Aynı anda aynı proje üzerinde çalışma özelliği ile metraj artık daha hızlı.

ÜCRETSİZ ONLINE SUNUM

dark and light