Com Kaba Metraj
  • com metraj eğitim portalı yakında açılıyor


Com Kaba Metraj Yazılımı

Com Kaba, DWG formatında bulunan 2 boyutlu betonarme projeler üzerinden 3 boyutlu metraj hesabına ulaşan akıllı bir kaba metraj çözümüdür. Türk Standartları üzerinden analizini yaptığı paftanın beton, kalıp ve kalıp iskelesi metraj hesabına otomatik olarak ulaşır. Com Kaba Metraj, ihtiyacınız olan metraj miktarlarına zaman kaybetmeden ulaşmak için Türk Mühendisleri tarafından geliştirilmiş ve günümüzde Türkiye'nin devleri tarafından da tercih noktasına gelmiş kaba metraj programı olmaya devam etmektedir.


BETON METRAJI

Com Kaba, DWG formatında bulunan betonarme projeler üzerinden otomatik olarak beton metrajlarına ulaşan akıllı bir metraj çözümüdür. Metrajı çıkarılacak alanı seçtikten sonra tüm adımlar otomatik olarak tamamlanır.


KALIP METRAJI

Beton metrajı hazır, sıra kalıp metrajında. Com Kaba Metraj ile kalıp hesabı yapmanıza gerek yoktur. Beton metrajı çıktıktan sonra kalıp metrajları da otomatik olarak hazırdır. Tek bir işlemin ardından yapıda metraja esas tüm bilgiler otomatik olarak oluşur.


KALIP İSKELESİ METRAJI

Com Kaba Metraj ile kalıp iskelesi metrajlarına ulaşmak için ayrıca bir çalışma yapılmasına da gerek yoktur. Beton metrajları ile birlikte kalıp iskelesi metrajları da otomatik olarak oluşur. Tamamen otomatik olarak çıkarılan kalıp iskelesi metrajları, birim fiyat pozlarındaki yüksekliklere bağlı olarak yine otomatik olarak oluşur.


dark and light

POZ ATAMA

Yukarıda yapılan çalışmalar üzerinden miktarlar belirlenmiştir. Peki ya pozlar? Com Kaba Metraj'ın içerisinde yer alan birim fiyat kütüphanesi üzerinden yapıdaki kullanılacak beton ve kalıbın pozlarını Com Kaba Metraj'a söylemeniz yeterlidir. Bu tercihin ardından yeşil defter ve keşif özeti bilgilerine anında ulaşırsınız. Aynı proje kapsamında farklı beton sınıflarınız mı var? Com Kaba Metraj'a bunu da söylemeniz yeterlidir.


RAPORLAMA

Com Kaba Metraj'ın içerisinde yer alan akıllı raporlama modülü üzerinden, tek tıklama ile çıkardığınız tüm metraj hesabı yine tek tıklama ile otomatik olarak raporlanır. Oluşturulan tüm raporlar, elle yapılmış metraj mantığı niteliğindedir. Bu nedenle; idarelere teslim edilecek işlerde kontrolü kolay ve hızlı olup, kanıtlanabilir bilgi formatında sunulmaktadır. Excel ve PDF üzerinden teslimlerinizi yapabilirsiniz.

dark and light

Tek İşlem İle Tüm Adımlar Hazır!

Com Kaba Metraj'ın gelişim mantığı tek işlemle tüm sonuçlara ulaşmak üzerine oluşturulmuştur. Beton metrajı çıkarıldıktan sonra ayrıca kalıp metrajı çıkarılmasına gerek yoktur. Bu, kalıp iskelesi metrajları için de geçerlidir. Com'un akıllı alt yapısı ile, metrajı çıkarılacak alan tarandıktan sonra beton, kalıp ve kalıp iskelesi metrajları otomatik olarak oluşur. Bu mantık, raporlama süreçlerinde de aynı olarak kurgulanmıştır. Kısaca; Com Kaba Metraj kullanıcıları beton, kalıp ve kalıp iskelesi metraj hesabına ulaşmak için özel bir çaba sarfetmez.

dark and light

Microsfot Altyapısı ile Com 7/24 Eğitim Sistemi

Alışık olduğunuz teknolojileri sistemlerimize entegre edip kullanım kolaylığı ve sürekliliği sağlamayı amaçlamaktayız.

dark and light

Teknik Özellikler

AutoCAD

2010~2024 ve devam eden versiyonlardan proje okuyabilme (LT versiyon hariç)

Database

Microsoft SQL 2016

Windows

10 ve üstü versiyonlar (+ Tüm güncel versiyonları)

Lisans

Bilgisayara özel lisans numarası ile online lisanslama. (Her lisans tek bir pc için geçerlidir.)

Server

Çoklu kullanım özelliği (Lisans sayısı ile orantılı kullanıcı girişi) Bkz. Com Server

ve dahası...

Her kullanıcıya özel giriş bilgileri ile her kullanıcının metrajı kendi sorumluluğu altında
Tüm rapor formatlarını Excel ve PDF'e aktarabilme
Aynı anda aynı proje üzerinde çalışma özelliği ile metraj artık daha hızlı.

ÜCRETSİZ ONLINE SUNUM

dark and light