Artaş İnşaat Avrupa Konutlarında Com Metraj Yazılımları Farkı
Avrupa Konutları Artaş Com Metraj Yazılımları

Avrupa Konutları Com Metraj Yazılımları ile Yoluna Devam Ediyor!

Konut sektörünün lider firmalarında Artaş Grubu, Avrupa Konutları markası altında yapımına devam ettiği Avrupa Konutları Başakşehir şantiyesinde Com Metraj Yazılımlarını tercih etti. Teknolojiye verdiği değer ve bu konuda yapmış olduğu yatırımlar ile şantiyelerini bir adım öteye taşıyan Artaş Grubu, daha hızlı ve %100 doğru metraj için Com Metraj Yazılımları ile çalışmaya başladı.

Artaş Grubu’nun İstanbul’da yapımına devam ettiği Avrupa Konutları Başakşehir şantiyesinde üst yapı kaba metrajlarının tamamı Com Platinum (donatı metraj yazılımı) ve Com Standard (beton, kalıp ve kalıp iskelesi metraj yazılımı) ile noktalandı. Yeşil defterden keşif özetlerine, donatı sipariş ve kesim listelerinden, kalıp takımlama listelerine kadar metrajın tüm adımları otomatik olarak bitirildi.

Metraj Kontrolü

Artaş Avrupa Konutları Com Metraj Yazılımları

Com Metraj Yazılımları, içerisinde bulunan çeşitli özellikler ile metraj kontrolünü anında bitirmenizi sağlar. Metraja dahil edilen her bir yapı elemanına poz numarası atayan Com Metraj Yazılımları ile metraja dahil edilen bilginin üzerine çift tıklamanız durumunda otomatik olarak proje üzerine zoom yapar. Metraj kontrolünü de tek tıklama ile bitiren Com Metraj Yazılımları ile metraj hesabı %100 doğru olarak noktalanır.

Hali hazırda poz numarası olan projelerde bu poz numaralarını da kullanabilen Com Metraj Yazılımları tek tıklama ile metraj hesabını, metraj raporlarını, sipariş listelerini, kesim listelerini ve metraj kontrolünü bitirmiş olur.

Eksik ve Hatalı Donatı Adet Bilgileri Bulunan Paftalar

Com Platinum, donatı metrajlarına yönelik geliştirilen en akıllı metraj yazılımıdır. Projelerde donatı adetleri olmasa bile birkaç saniye içerisinde TS500 ve Deprem Yönetmeliği’ni kullanarak eksik adet bilgilerini tamamlar ve DWG üzerine yazar. Özellikle statik analiz programlarından alınan donatı sonuçlarını dikkatlice inceleyen Com Metraj Yazılımları, paftayı tarattığınız anda Sta4CAD mi? İdeCAD mi? Probina mı? Ya da elle çizilmiş proje mi olduğunu kendisi otomatik olarak tespit eder.

Metraj hesabının hiç bitmediği inşaat sektöründe metraj hesabından kaynaklı zararların önüne geçen, bununla birlikte metraj hesabını minimum sürede bitiren yazılım çözümleri olan Com Metraj Yazılımları kurumsal kullanıcıların dışında birçok bireysel kullanıcının da bilgisayarlarında aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

Com Metraj Yazılımları İletişim
Com Platinum
Com Standard
Com Metraj Yazılımlarını tercih eden Türkiye’nin Devleri