Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İnşaatında Metraj Tercihi Com Metraj Yazılımları
DİA Holding Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Com Platinum ile Donatı Metrajı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İnşaatında Rönesans Holding Com Metraj Yazılımlarını Tercih Etti

İnşaatına 2012 yılında Rönesans Holding tarafından başlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı o tarihte ülkemizin en büyük projelerinden bir tanesi olarak hayata geçirilmişti. Kapladığı alan ve inşaat m2’si olarak 2012 yılının en ihtişamlı projeleri arasında yer alan sarayın inşaatında birçok yeni teknoloji kullanılmakla beraber maliyetin düşürülmesi adına da önemli adımlar atılmıştır. Bu aşamada devreye giren Com Metraj Yazılımları ile metrajdan kaynaklı hataların önüne geçilmekle birlikte metraj süreleri minimuma indirilmiş, metraj, donatı sipariş ve kesim listeleri için %100 doğru sonuca ulaşılmıştır.

Com Metraj Yazılımları ile nasıl bir metraj çalışması yapıldı?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Com Metraj Yazılımları

Com Metraj Yazılımları, DWG dosyaları üzerinden otomatik olarak metraj hesabı çıkarabilen İLK ve TEK yazılım çözümüdür. CAD yazılımı ile açılan statik projeler üzerinde metrajı çıkarılacak alanı kare içerisine alıp enter tuşuna basmak, metraj çıkarmak için yapılması gereken tek işlemdir. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda tercih edilen Com Metraj Yazılımları ile aylarca sürecek metraj hesabı birkaç gün içerisinde noktalanmış olup yeşil defter, keşif özetleri, donatı sipariş ve kesim listelerine kadar %100 doğrulukta teslim edilmiştir.

M2'ler büyüdükçe riskler de doğru orantılı artıyor

Günümüzde yapılan inşaatlarda m2’ler oldukça büyük vaziyette olmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Sarayı dışında şehir hastanelerinde de olduğu gibi m2’ler milyon mertebelerine erişmekte hatta rahatlıkla aşmaktadır. Bu denli büyük inşaatlarda riske girmek istemeyen yöneticilerin tek tercihi Com Metraj Yazılımları ile projede olabilecek donatı adet ve uzunluk hataları bile rahatlıkla tespit edilebilmekle beraber tek tıklama ile tüm hatalar saniyeler içerisinde rahatlıkla düzelebilmektedir.

Satın alma maliyetlerinin oldukça düşük olduğu Com Metraj Yazılımları ile metraj hatasından doğabilecek riskler sıfırlanmakla birlikte tüm metraj hesabı otomasyon altında birkaç tıklama ile rahatlıkla bitirilebilmektedir.

Com Metraj Yazılımları İletişim
Com Platinum
Com Standard
Com Metraj Yazılımlarını tercih eden Türkiye’nin Devleri