Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Etkinliği
Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metraj Programları Etkinliği

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Bilim ve inşaat teknolojileri ile ilgili araştırmalarını nitelikli eğitim ile birleştirip öğrencilerine sunan Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, mezun öğrencilerinin sektörde adlarından sıkça söz ettirmesi ile inşaat mühendisliği bölümleri arasında söz sahibi olmuş ve bu başarısını arttırmaya da devam etmektedir. Sektörün ihtiyacına yönelik nitelikli eleman yetişmesi adına çok sayıda girişimde bulunan fakültenin bu haftaki konuğu Com Metraj Yazılımları ekibi oldu.

İnşaat Sektörünün Metraj Problemi ve Com Metraj Yazılımları

38 yıllık inşaat tecrübemizi yazılımlara aktardığımız ve 2010 yılından günümüze gelen süre içerisinde üretmiş olduğumuz yazılımlar ile Türkiye’nin birçok firma ve şantiyesinde yer edinmiş Com Metraj Yazılımları ekibi, 2016 yılının son öğrenci buluşmasında Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde İnşaat Mühendisliği öğrencileri ile bir araya geldi. Sektörde yaşanan metraj sıkıntıları, ihale süreçlerinde yaşanan zorluklar, şantiye süreçlerinde metraj vb. birçok konuda fikir alışverişinde bulunduğumuz mühendislik öğrenciler ile çok keyifli bir 2 saati paylaşmış olduk. Öğrenci arkadaşlarımızdan gelen soruların niteliği, teknolojiye bakış açıları ve zamanı verimli kullanma adına yaptıkları araştırmalar ile sektöre ne kadar bilinçli geldiklerini bir defa daha kanıtmış oldular. Bizlere göstermiş oldukları ilgi ve bizleri okullarında konuk olarak kabul ettikleri için bir defa daha sayın Doç. Dr. Mürsel ERDAL başta olmak üzere tüm öğrenci arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendsiliği

COM METRAJ YAZILIMLARI VE ÖĞRENCİ BULUŞMALARI

Com Metraj Ekibi, 2017 yılı içerisinde de üniversite buluşmaları ile yeni meslektaşlarına sektörü ve teknolojiyi aktarmaya devam edecek. Bu doğrultuda gelen taleplerinizi iletisim@cbyazilim e-mail adresimizden ya da 0850 304 12 66’nolu telefon numaralarımızdan bizlere iletmeniz yeterlidir.