Tual Bahçekent'te Metrajlar Com Metraj Yazılımlarına Emanet
Tual Bahçekent Com Metraj Yazılımları

Tual Bahçekent Projesinde Metraj Hesabı Com Metraj Yazılımları ile Noktalandı

Dağ Mühendislik tarafından yapına başlanan Tual Bahçekent projesinde üst yapı kaba metraj hesapları tercihi Com Metraj Yazılımları oldu. Tual Bahçekent, 190 dönüm alan üzerinde 2000 konut ve ticari ünite, sosyal tesisler, sağlık, eğitim, ibadet ve kültür varlıklarıyla Bahçekent’in önemli projeleri arasında başı çekmekte.

515.000 m2’lik Alanın Metraj Hesabı

Dağ Mühendislik ve Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen Tual Bahçekent Projesinde 515.000 m2’lik metraj hesabı birkaç gün içerisinde noktalandı. Com Platinum (Donatı Metraj) ve Com Standard (Beton, Kalıp ve Kalıp İskelesi) yazılımlarının aktif olarak metraj çıkardığı projede donatı sipariş ve kesim listelerinde kalıp takımlama listelerine kadar tüm adımlar otomatik olarak bitirildi. Şantiye başlangıcından itibaren görev alan Com Metraj Yazılımları, DWG üzerinden otomatik olarak çıkardığı metraj hesabı ile teknik ofis mühendisleri üzerinden metraj yükünü tamamen almış olup, metraj hesabını birkaç gün içerisinde rahatlıkla sonlandırabilmiştir.

Teknolojiye Yatırım Yapan Firmalar

Tual Bahçekent Teknik Bilgiler

Maliyetlerin hızla yükseldiği günümüzde, hata yapan firmaların sektörde tutunma şansı kalmamaktadır. Gelişen teknolojinin sağladığı olanaklar, inşaat sektöründe karlılıkları arttırmaya devam etmekle birlikte hız ve verim artışı konusunda da ciddi başarılar yakalanmaktadır. Bu doğrultuda geliştirilen Com Metraj Yazılımları, içerisinde bulunan yapay zeka ve mühendislik ile paftalara mühendis gözüyle bakar ve metrajı çıkarılacak alanda yalnızca metraja dahil edilmesi gereken bilgileri metraj sonucuna yansıtır. Bununla birlikte paftalarda oluşan hatalı adet ve uzunluk bilgilerini tespit eder ve %100 doğru sonuç ile metraj hesabını bitirir.

Com Metraj Yazılımları

Tamamı Türk Mühendisleri tarafından geliştirilen Com Metraj Yazılımları, 2010 yılından günümüze birçok şantiyede aktif olarak görevini tamamlamış ve yeni şantiyelerinde metraj çalışmalarını noktalamak için çalışmaya devam etmektedir. Tek ve çoklu lisans seçenekleri ile tüm mühendislerin kullanımına sunulan Com Metraj Yazılımları ile normal şartlar altında 1 ay sürecek metraj hesabı 1 günde rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Metraja yardımcı değil, doğrudan projeler üzerinden metraj çıkaran yazılımlar olma özelliği ile sektörün en büyük problemlerinden biri olan metraj hesabı tek tıklama ile rahatlıkla bitirilebilmektedir.

Com Metraj Yazılımları İletişim
Com Platinum
Com Standard
Com Metraj Yazılımlarını tercih eden Türkiye’nin Devleri