Com Enterprise Metraj Çıkarma Programı
Com Enterprise Metraj Çıkarma Programı

Com Enterprise Metraj Çıkarma Programı

Metraj çıkarma çalışmaları bir yapı inşasının en önemli aşamalarından biridir. Oldukça dikkatli olunması gereken metraj çıkarma hesaplamaları hem zaman alan hem de hata yapılmaması gereken bir süreçtir. İnşası gerçekleştirilecek yapıda kullanılması gereken elemanların miktarlarının belirlenmesi ve buna bağlı olarak maliyet hesabının çıkarılması metraj hesaplamaları sayesinde olmaktadır. Metraj hesaplamaları hem ihale hazırlık zamanında firmalara teklif verilebilmesi hem de inşaata başlamadan önce gerekli yapı elemanlarının adedinin belirlenmesi ve ne kadar bir harcama yapılacağının bilinmesi için önemlidir.
Oldukça karışık matematiksel işlemler sonucu gerçekleştirilen metraj hesaplamalarında inşa elemanlarının ölçülerinin ve adetlerinin doğru hesaplanması çok önemlidir. Çünkü ölçü hesaplamalarında ya da adet hesaplamalarında yapılacak bir yanlışlık toplam maliyetin de yanlış hesaplanmasına sebebiyet verecektir. Bu durumda inşaatı yapacak olan firma ile inşaatı yaptıran kişiler arasında problemlere sebep olabilir. Günümüzde mühendislerin ve mimarların metraj hesaplama işlemlerinde, işlerini kolaylaştırmak ve hata paylarını sıfıra indirmek için kullanılmakta olan bazı metraj programları bulunmaktadır. Bu metraj programları sayesinde yapılacak metraj çıkarmalarda her şey eksiksiz ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Oldukça başarılı sonuçlar çıkaran ve doğru metraj hesaplamaları yapılabilmesine olanak tanıyan metraj programlarından biri de Com Enterprise metraj çıkarma programıdır.

Com Enterprise Metraj Çıkarma Programının İşlevi Nedir?

Metraj uygulamaları içerisinde yer alan Com Enterprise metraj çıkarma programı ile donatı metrajı, beton metrajı, kalıp metrajı, kalıp iskelesi metrajı gibi çeşitli metraj hesaplamaları yapılabilmektedir. Kaba inşaat metrajlarının tüm süreçlerinde işlerinizi kolaylaştıracak olan Com Enterprise yazılım metraj uygulaması ile yeşil defter, keşif özetleri, donatı adet hesabı, donatı siparişi, kesim listeleri ve hatta kalıp takımlama listeleri gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Statik projelere adeta bir mühendis gözüyle bakan bu program; tüm döşeme, kolon, kiriş, hasır çelik, betonarme perde, tünel kalıp ve temel tiplerinde metraj çıkartmanıza olanak tanımaktadır. Akıllı metraj uygulamalarından olan Com Enterprise 3 boyutlu projelere ihtiyaç duymadan metraj hesaplamalarını yapmanıza olanak tanımaktadır.

Metraj çıkarma işlemlerini çok kısa sürede yapan ve %100 başarılı sonuçlar çıkaran Com Enterprise metraj programı, aynı zamanda mali kayıplar yaşamanızı da engellemektedir. bu yazılım programının sunmuş olduğu avantajlardan biri de statik projeleriniz üzerinde (DWG) hiçbir değişiklik yapmaya gerek olmadan tek bir tıklama sayesinde tüm metraj hesabını size çıkarmasıdır. Örneğin Com Enterprise sayesinde kat yüksekliği, döşeme kalınlığı farklı olan alanlarda ve ara kesitler de dahi %100 doğru metraj hesabı çıkartabilirsiniz. %100 başarı sağlayan bu program ile hatta kırık ölçü, düz ölçü fark etmeksizin istenilen metraj hesabını kolayca yapabilirsiniz. Com Enterprise metraj programının önemli avantajlarından bir diğeri ise AutoCAD programı üzerinden metraj çıkarabilmenize olanak tanımasıdır. Çok önemli bir özellik olan AutoCAD metraj çıkarma sayesinde AutoCAD üzerinde açtığınız projede metrajı çıkarılacak alanı kare içerisine alıp, enter tuşuna basmanız yeterli olmaktadır. Bundan sonraki tüm gerekli işlemleri Com Enterprise metraj programı yaparak AutoCAD metraj çıkarma işlemlerini dakikalar içerisinde size yapmaktadır.

Com Enterprise metraj hesaplama programı otomatik bir şekilde projedeki mevcut hataları bulmakta ve düzeltmektedir. Elinizdeki mevcut projede eksik olan bilgiler var ise bunları tespit edip, tamamlayarak gereklim alan metrajını çıkartmaktadır. Yapılan metraj hesabını detaylarıyla raporlayan bu metraj yazılım uygulaması, elle yapıldığında 1 ay kadar uzun bir süre alacak olan metraj çıkarma işlemlerini 1 gün gibi kısa bir sürede tamamlayabilmektedir. Com Enterprise metraj yazılımının kullanıcılara sağlamış olduğu avantajlardan biri de çizimden metraj çıkarma işlemlerini kolaylıkla yapabiliyor olmasıdır. Bu metraj programının üstün özellikleri sayesinde AutoCAD, BricsCAD, ZWCAD ve G-star CAD gibi çizim programları üzerinden, projelerinizin okunmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle çizimden metraj çıkarma çalışmaları yaparak, işlerinizi kolaylaştırırsınız. Çizimden metraj çıkarma işlemlerinin elle yapılmasına kıyasla, bu program aracılığıyla yapılması sizlere %100 başarı, hız ve zaman kazandıracaktır.

Metraj çıkarma çalışmalarındaki bu zorlu süreçleri kolaylaştırmak, inşaat sektörünün bu anlamdaki eksikliğini gidermek ve firmaları başarıya ulaştırmak konusunda sizlere yardımcı olacak olan Com Enterprise metraj çıkarma programını CB Yazılım aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Statik projelerde donatı adet bilgilerini neden yazmazlar?
Demir fiyatlarında yaşanan artışlar ve firmaların bundan sonra uygulaması gereken 4 değişiklik
Com Metraj Yazılımları Türkiye'nin Devlerinin Tercihi!